LIDÉ V TÝMU

Andrea Doubková

předsedkyně spolku a ředitelka, terapeutka, průvodkyně

Andrea původně vystudovala Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu v Brně. Život ji však zavedl k práci s ohroženými dětmi a mladými lidmi, které se věnuje více jak 20 let. Má zkušenosti s prací v systému ústavní výchovy i pěstounské péče. Spolu s kolegy Jitkou, Evou a Vítkem založila v roce 2008 Občanské sdružení Janus a podílela se tak na vzniku unikátního přístupu v práci s traumatizovanými dětmi a mladými lidmi z náhradní péče.

I když je předsedkyní spolku a ředitelkou organizace, těší ji především každodenní spolupráce s dětmi a mladými lidmi, kteří do Janusu přichází. Těm poskytuje terapeutickou a poradenskou podporu, terénní doprovázení a doprovázení životem, připravuje a realizuje společné aktivity.

Absolvovala úplné psychoterapeutické vzdělání v daseinsanalytickém směru, je akreditovaným externím koučem, lektorem skupinových psychoterapeutických výcviků na Pražské vysoké škole psychosociálních studií, neustále se odborně vzdělává.

Je ráda obklopena lidmi, rodinou a přáteli, ale nebojí se samoty, kdy si vychutnává možnost být sama se sebou. Jak to jen jde, vyráží někam do světa, nejlíp s batohem na zádech. Téměř všude se cítí jako doma, baví ji poznávat nové lidi, zvyky, kulturu a jazyky. Říká, že cestování a obzvlášť sólo, je její způsob "péče o duši". 

Julie Baštová

peer konzultant, pracovník odborného poradenství

Julie práci s ohroženými dětmi, dospívajícími a mladými lidmi považuje za velmi nutnou a důležitou a zároveň krásnou a zajímavou. Sama totiž vyrůstala v náhradní péči, a díky tomu také docházela jako klientka do Janusu řadu let.

Vystudovala vyšší odbornou školu sociálně právní v Brně. Ve spolku Janus pracuje na pozici Peer konzultanta čtvrtým rokem. Julie předává dál svoji osobní zkušenost z náhradní péče svým vrstevníkům, kteří se chystají do samostatného života. Věnuje se přímé práci s klienty, doprovázení životem, terénní práci, sociálně právnímu poradenství, připravuje a realizuje společné aktivity. Podílí se na grafickém zpracování výročních zpráv, na tvorbě webových stránek a facebookového profilu.

Absolvovala výcvik "Krizová intervence v praxi", aktivně se účastní konferencí, odborných seminářů a setkání s tématy odcházení a náhradní péče.

Julie má mimo jiné spoustu koníčků. Ráda maluje a kreslí, ve volném čase také tetuje a vytváří obrazy. Má ráda sport, zejména skateboarding a také miluje cestování, turistiku, architekturu a hlavně přírodu. 

Jitka Maixnerová

místopředsedkyně spolku 

Jitka vystudovala vyšší odbornou školu sociálně právní v Jihlavě, která odstartovala její profesní cestu jako sociálního pracovníka. Práce s lidmi a jejich příběhy Jitku velmi naplňuje a snaží se ke své práci přistupovat s pokorou, kreativitou, trpělivostí a lidskostí. Ve své práci uplatňuje získané zkušenosti a dovednosti z praxe, mnohých školení a odborných seminářů.

Jitka prošla daseinsanalytickým psychoterapeutickým výcvikem pod vedením Jiřího Růžičky.

Společně s Andreou, Evou a Vítkem stála u zrodu Občanského sdružení Janus. Hlavním motorem a inspirací pro tuto práci pro ni byli samotné děti a mladí lidé, se kterými se denně setkávala.

V současné době se plně věnuje péči o svou rodinu a dva malé synky Tea a Edu.  


Externí spolupracovníci

Gabriela Hurtová - peer konzultant

Daniel Kaucký - supervizor

Miroslava Lipovská - účetní

Juraj Zeman - grafik

Hana Hanibalová - facilitátor

Jana Barvíková - analytik