novinky

Úspěšný brněnský e-shop Bella Rose kde najdete krásné a originální kousky do své domácnosti, pořádá již 3. Charitativní bazárek Bella Rose.
Udělejte si radost 26. srpna a přijďte si nakoupit do Modřic.

Máme velkou radost, že kolem sebe máme lidi, kteří se zajímají nejen o naši práci, ale především o naše mladé. Přátelé z firmy TINYSOFT přišli s myšlenkou uspořádat pro nás benefiční koncert. Na této akci zahrají kamarádi z brněnské kapely Denoi, která přizvala další interprety. Máte se na co těšit.

Více jak 10 let pomáháme mladým lidem z náhradní péče postavit se na vlastní nohy. Podpora těchto lidí ze strany státu prakticky neexistuje. Dlouhodobě jde o neudržitelný stav, který se může podepsat i na existenci naší organizace a ukončení naší pomoci.

Do poslanecké sněmovny míří návrh novely zákona č. 359/1999 Sb. o sociálně právní ochraně dětí. Ani my, spolek Janus, nejsme s touto podobou spokojeni. Tento návrh vnímáme jako prohru a promarněnou příležitost pro pomoc dospívajícím a mladým lidem, kteří vyrůstají či vyrostli v náhradních typech péče.

Víte, že dnes je největší mezinárodní oslava dětí a mladých lidí, kteří vyrůstají nebo vyrůstali v pěstounské péči, v dětských domovech nebo výchovných ústavech?